Mida teha, kui ratsuritäht ei kuiva?

Tavaliselt soovitatakse ratsuritähe sibulad pärast kasvuperioodi lõppu, kui lehed on kuivanud, jahedamasse kohta tõsta ning jätta sinna uut kevadet ootama. Mõne taime lehed ei taha aga kuidagi kuivada ning jäävad sibulale jonnakalt tolknema ka siis, kui kastmine on juba tükk aega tagasi lõpetatud.
Kas värv ja kunstlumi kahjustavad taime?

Jõulude ajal on lilleletid üle ujutatud tillukeste okaspuudega, mida on pritsitud kunstlume või mõne muu sädelusega. Oma osa saavad sageli ka kaktused ja sukulendid. Viimaseid ei töödelda enamasti küll kunstlumega, vaid eri toonides värvidega. See, kas taimed taolisest värvirünnakust ka eluga välja tulevad, sõltub aga taimeliigist, konkreetse isendi elujõust ning taimede kasvutingimustest.
Kuidas hüatsinti talvel õitsema ajatada?

Südatalvest alates püüavad lillepoodides pilku lillepottidesse istutatud õitsvad hüatsindid. Kui tahate raha kokku hoida, võite sügisel lihtsalt hüatsindi sibulad osta ning need teile sobival ajal õitsema ajada. Isegi potti ja mulda pole tarvis, piisab vaasist või veeklaasist. Hüatsinte on nõnda ajatatud juba aastasadu.