Kõrgelt hinnatud koeratreeneri Gerard O’Shea, kes koolitab igal aastal peaaegu 8000 koera ja inimest üle maailma, selgituse kohaselt võib sellise käitumisega tahtmatult rikkuda ära kutsikaeas koera tulevase hoiaku inimeste suhtes. “Koerad omavahel kohtudes nii ei tee!”

Igasugune suhtlus inimesega annab koerale kogemuse, mis jääb mällu, kinnistub ja tekitab harjumuse. “Selliste kohtumistega, mis vähendavad inimese väärtust koera silmis või seostavad seda kõrgendatud ärevusseisundiga, rikume me üsna palju ära meie koerte käitumismustri järgnevatel kohtumistel,” hoiatab koeratreener.

Kõik sõltub muidugi sellest, millist suhet soovitakse. Perelemmikuks võetud koera puhul tihtipeale omanik ei eeldagi, et kutsu igale sõnale kuuletuks või käsklust järgiks. Inimese kiindumus oma lemmiku vastu ei vähene ka siis, kui koeral on omanikust ükskõik või ta ei pea viimase korraldusi millekski. Samal ajal on töö- või võistluskoera puhul kontroll ning koerajuhi ja koera vaheline sajaprotsendiline usaldus hädavajalik.