Kristel Kirss
Maakodu tegevtoimetaja
FOTOD | Ajakirjanik Tuuli Jõesaar: ma ei aja kodukujunduses taga ühte kindlat stiili
"Teostan Kivi talus oma arusama sellest, kuidas üks talumaja ja kodu peaks välja nägema," ütleb Tuuli Jõesaar, kui koos abikaasa Otiga Maakodule oma kodu ukse avas.
Loe edasi
Loodusega silmitsi | Fotograaf Allan Mehiku hetked kühmnokk-luikedega
Avastasime Kuressaarest fotograafi, kes on metsikuid kühmnokk-luikesid kadestamisväärselt lähedalt näinud.
Loe edasi
Kodu
Karge ja kordumatu Eesti disain
Eesti sünnipäevakuul on paslik uudistada, mida uut ja põnevat on tootnud meie disainerid ja käsitöölised.
Loe edasi
Kodu
Kirjumirjud muinasjutud portselanil
Leelo Kivi-Vaheri maalitud nõud on rõõmsad ja kordumatud. Ta jumaldab värve. “Eriti punast, ja kollast... No ja siis veel sinist,” loetleb ta naerdes.
Loe edasi
Kodu
NATO vihmavarjuga Kivi talu
Kivi talu hoovivaikust lõhestavad paugud. Külalised võpatavad: appi, kas sõda on lahti? Perenaine Tuuli Jõesaar ei tee paukudest väljagi, nagu ei kuulekski.
Loe edasi
Kodu
Jaanuari Maakodu pakatab kodusoojusest
Mitte miski ei muuda maja hubasemaks kui käsitöö. Meie veendusime selles, kui külastasime selle kuu ajakirja kaante vahele koondatud kodusid ja magamistube. Just nendele on keskendunud aasta esimene Maakodu.
Loe edasi
Kodu
Loodusega silmitsi | Tants, mida ei unusta
Kui hobifotograaf Mati Vausilt aastalõpu viimasesse galeriisse suursuguse kotka pilte küsin, pakub ta pikemalt mõtelemata: "Paneme hoopis video, kus tantsivad luiged."
Loe edasi
Kodu
Heegeltöödega ehitud ööd
Taaskasutust ja käsitööd hindavate noorte vanemate Allan ja Jaaneka Ukleika magamistoast jäävad meelde rahulik värvigamma ja omanäolised heegeldatud esemed.
Loe edasi
Kodu
Koduhaldja puudutusega unekamber
Kunstiõpetaja ja käsitöömeister Mari Riina Rist on oma magamistoa kujundamisel nii mõtte kui teoga kallal olnud. Nii on ka igal siinsel mööblitükil oma taassünni lugu.
Loe edasi
Kodu
FOTOD | Õnnetute loomade päästeingel Gabriel soovib, et tema hoolealused leiaksid jõuludeks uue kodu
Ühe loomade turvakodu toa uksele on kinnitatud sõnum: "Üks kass viib teiseni." Nii just Gabriel Vodolaztšenkoga läkski. Ta oli kõigest 13aastane, kui ta leidis porilombis ühe silmaga kassi. Ta ravis kassi terveks ja leidis talle pere.
Loe edasi
Kodu
AASTA TOP | Ammuta inspiratsiooni! Ägedad valgustid kaunimateks tunnistatud maakodudest
Kaunite maakodude sisekujunduses on valgustid olnud täpselt oma kohal nagu täpp i-peal. Lisaks sellele, et need tagavad valgusvajaduse, on neil lambivarjudel ka oluline roll ruumi ilmestamisel.
Loe edasi
Kodu
FOTOD | Saunatäis põnevaid lahendusi: lainetel õõtsuv majake, tervislik turvas ja karastav jõevesi
Meelis ja Airi Parijõgi lähevad ajalukku kui Eesti esimesed turbasauna ehitajad. Nad tegid seda Eesti riigi 100. sünnipäevale mõeldes.
Loe edasi
Kodu
PALJU ÕNNE, SOOME SÕBRAD! | Kaunis ja inspireeriv villa Aaltonen
Tõlkija Sisko Hallavainio ja eestlastelegi tuttav näitleja Risto Aaltonen on Loviisa armsate puumajadega linnakeses ühe kaunima aia ja kodu omanikud. Mõned korrad aastas avavad nad oma kodu uksed huvilistele. Meil õnnestus külastada nende villat 2015. aasta suvel.
Loe edasi
Kodu
Uudista! Kõigi aegade kaunimad ja leidlikumalt sisustatud vannitoad Eesti maakodudes
Hea tuju saab alguse vannitoast. Just selliseid pesuruume, kus hommikul pärast ärkamist või õhtuse une eel meeleolu paraneb, nüüd oma arhiivist esitlemegi.
Loe edasi
Kodu
UUS! Loodusega silmitsi | Harrastusfotograaf Mati Vaus tabab kordumatuid hetki
Enamik eestlasi näivad rääkides pessimistid, eriti kui kirutakse santi „suusailma,” mis kestab aastaaegade vahetumisest hoolimata. Ometi on inimesi, kes hoolimata ilmast lähevad fotokaameraga õue, et jäädvustada meie loodust. Igal pühapäeval toome nüüd harrastusfotograafi abiga värskes õhus nähtu teile lähemale, et veenduksite kui lähedal me looduses juhtuvatele imedele ja ilule tegelikult oleme.
Loe edasi
Kodu
RETSEPT | Unustamatult head piparkoogid!
Krõbe ja suussulav piparkook on magustoit, milleta jõule ette ei kujuta. Parimaid retsepte varjatakse kiivalt. Meie abiga saate oma valdusesse juba praegu kaks väga head piparkoogitaina retsepti.
Loe edasi
Kodu
Millised on rahva lemmikaedviljad! Kas ka sinu lemmik on nende hulgas?
Küsisime lugejatelt, milline on nende lemmikaedvili. Saime teada, et kõige enam armastatakse porgandit, sibulat ja kartulit. Miks küll? Vastuse annavad meile laekunud kirjad.
Loe edasi
Kodu
TEHKE JÄRGI | 10 mõnusat võimalust pimedate õhtute veetmiseks
Küsisime oma ajakirja lugejatelt, millise hobiga nad pimedaid õhtuid täidavad. Meile laekus palju inspireerivaid kirju, millest toredamad toomegi nüüd teieni.
Loe edasi
Kodu
Ainulaadne turbasaun Lammasmäel
Meelis ja Airi Parijõgi lähevad ajalukku kui Eesti esimesed turbasauna ehitajad. Nad tegid seda Eesti riigi 100. sünnipäevale mõeldes.
Loe edasi
Artiklid
Eluraskustes ekselnute hoiukodu
Gabriel Vodolaztšenko elu sai uue suuna, kui ta nägi poriloigus lebamas ühe silmaga kassi, kes teiste möödujate jaoks näis olevat nähtamatu.
Loe edasi
Artiklid
Ettevõtlikkusest pungil värske Maakodu ootab lugemist
Maakodu kuukummardaja kalendri koostaja Katrin Haiba lubab, et november tuleb tänavu meeleolukas ja põnev. Sama võib väita ka meie värske ajakirjanumbri kohta.
Loe edasi
Kodu
Mättamütsiga värvirõõmus saunake
Indrek Suits ehitas sõbra loovutatud palkidest oma perele mõnusa sauna ning pani selle katuse haljendama.
Loe edasi
Kodu
FOTOLUGU | Astmelise aiaga suvekodu Kolga lahe kaldal
Riina ja Heikki Vunki maakodu ümbrit­seb põnevalt kujundatud astmeline ja lopsakate lille­peenardega maastik. Nende rõdult, kus pääsukesedki suvel kaks pesakonda üles kasvatavad, avaneb kaunis vaade merele.
Loe edasi
Kodu
Pere punus omale pesa Linnumetsa
Maarja ja Reino Bürkland ehitasid endile ja oma neljale lapsele ise toreda maja, peaaegu sel moel, nagu linnukesed ehitavad pesa. Ega vist teisiti saanukski Linnumetsa nimelist talu üles ehitada.
Loe edasi
Kodu
Kaunimatele maakodudele jagati tunnustust ja auhindu
Ajakirja Maakodu korraldatud konkurss "Eesti kauneim maakodu" on selleks aastaks lõppenud. Eile kogunesid Viimsis asuvasse restorani Paat sel konkursil tiitleid saanud kodude rõõmsad esindajad ja neid auhindadega pärjanud ettevõtted.
Loe edasi
Kodu
Miksitud minimalism merevaatega
Tarmo ja Anna-Maria Pihl veedavad kogu oma vaba aja Lahemaal kaunis mändidega ümbritsetud merevaatega kodus. “Iga päev on meri erineva ilme ja tujuga, sellest ei saa kunagi küllalt,” tõdevad nad.
Loe edasi
Kodu
VAATA JA IMETLE | Tänavused kõige ilusamad maakodud on need
Möödunud nädalal kogunes Maakodu toimetusse hulk lahkeid ja ilusaid inimesi - meie konkursi toetajad ja sponsorid, kellega koos selgitasime välja kaunima maakodu, suvekodu, köögi, kõige kenama aia, kõige toredama laste mängumaja ja atraktiivseima välipuhkeala.
Loe edasi
Kodu
Väliköök vaatega kivipeenrale
Eelmisel aastal abieluranda jõudnud Veiko ja Ave Kooskora on Lepiku talu rikastanud mitme põneva ehitisega. Veiko ettevõtlikkusel ei näi piire olevat.
Loe edasi
Kodu
Leiutajatalu külalislahke veski
Tiduvere küla Pärna talu suurte puude varjus on hiiglaslik veski. See Vigala jõe kõrgel kaldal asuv pukktuulik on tore näide leidlikkusest ja taaskasutusest, aga mitte ainult.
Loe edasi
Kodu
Väike, mahukas ja inspireeriv köök
Taisi Oesso moodne ja kaunis köök on hea näide, kuidas läbimõeldud köögilahendus päästab kitsikusest väikesel pinnal.
Loe edasi
Kodu
Kaunid suved Teekalda talus
Riina ja Heikki Vunki maakodu ümbrit­seb põnevalt kujundatud astmeline ja lopsakate lille­peenardega maastik. Nende rõdult, kus pääsukesedki suvel kaks pesakonda üles kasvatavad, avaneb kaunis vaade merele.
Loe edasi
Artiklid
Armastusega Portugalist
Portugallased arvavad, et rahu ja õnne saab kogeda siis, kui püsida kodus ja kasvatada lambaid. Meiega Portugali reisinud inimesed on selle tõdemusega laias laastus nõus, aga rõõmustavad ka uute sõprade, maitstud söökide-jookide, nähtud aedade ja vaatamisväärsuste üle.
Loe edasi
Artiklid
Saagem tuttavaks – kuukummardaja Katrin Haiba
Sarmikas Katrin Haiba on astroloog tänu kellele on Maakodu ajakirjas uus rubriik, millest teil, armsad lugejad, on võimalik saada teavet selle kohta, kuidas taevas kuldsena kumav kuu meie igapäevaelu mõjutab.
Loe edasi
Kodu
Mudilaste muinasjutuline tornmaja
Maidla Sillaotsa talus on kombeks üllatusi ja vahvaid plaane teiste eest varjata. Nii kerkis ka nende pere noorimatele võsukestele ootamatult armas romantiline tornmaja.
Loe edasi
Kodu
FOTOD | Vanaema Ulla ehk Piret Kalda kiidab "Papade Mammade" võttepaika: heas mõttes "sota-pota"
"See kodu on tõeliselt hubane ja boheemlik pesake," ütleb "Papad Mammad" seriaalis vanaema Ullat mängiv Piret Kalda. "Ma läheks iga kell sinna tagasi."
Loe edasi
Artiklid
Lõikuskuu rõõmud
Jooksen igal õhtul pärast tööpäeva aeda. Olen õhinas nagu laps, kibelen vaatama, kas kurkide kasvulavas on kõik korras ja kas suvikõrvits ikka edeneb. Õnneks ei ole veel ühelgi õhtul pettuma pidanud. Kasvatan esimest aastat õisuba, mis on vähenõudlik ning peaks meid rõõmustama uhkete säravpunaste õitega. Pikkust lubati seemnepakendil 2–4 meetrit.
Loe edasi
Kodu
Eneseteostus, mis annab sooja
Hea ahjumeistri tunnuseks on pikk tööde tellimuste järjekord ning mõnusalt sooja andev ilus küttekeha. Selline meister on ka Eero Tisler.
Loe edasi
Kodu
Seriaalist "Papad Mammad" tuttav maja on Maakodusse jõudnud
Augusti Maakodu on suvest, selle küpsest rohelusest, ja päikesest pungil. Kas siis valguses kümblevana või varju säravana välja paistvateks kangelasteks valisime sel korral kestmisjõudu omavad talud ja aiad, taimed ja tarjad.
Loe edasi
Kodu
Kihnu Muuseum sai uue kleidi
Kihnu Muuseum kattus Kihnu Mere Peo ajal kalurite elu peegeldava kunstiga.
Loe edasi
Kodu
Kodu, kus hullavad papad-mammad
Kas teie lubaksite seriaalitegijad oma koju filmima? Sportlik perenaine Piret Peerna oli nii lahke, et lubas. Nüüd on Rätsepa talu hoov ja ruumid seriaali "Papad Mammad" üheks võttepaigaks.
Loe edasi
Kodu
Millist tapeeti on kõige lihtsam paigaldada?
Suvesoojus viib mõtted värskendavale remondile. Tapeedivahetusega saab anda ruumile kõige kiiremini uue ilme.
Loe edasi
Kodu
Härra koer, kas kohvrid pakitud?
Pere reisituhinat võib varjutada mure – kuhu ja kelle hoolde jätta oma lemmik. Tegelikult on lahendus olemas. Ettevõtlikud loomasõbrad on loonud lemmikloomade hotellid.
Loe edasi
Artiklid
Vana ait tõi hoovi keskaja
Garnisoni tänaval Kuressaares valitseb vana aida kirsipuuga hoovis lisaks suveajale ka keskaeg. Argo ja Marju Kirss tegid oma kodu naabriks olevasse aita keskaja stiilis elamuskeskuse.
Loe edasi
Kodu
Tapeedimood ahvatleb tube värskendama
Suvesoojus viib mõtted värskendavale remondile. Tapeedivahetusega saab anda ruumile kõige kiiremini uue ilme. On vaid üks murekoht – ahvatlevast valikust tuleb üles leida see kõige õigem seinakate.
Loe edasi
Kodu
FOTOD: Naise ehitatud kodu Elvas võlub ilu ja nutikate lahendustega
Mitmekülgse Anne Kalinina kodus on enamik mööblist, rääkimata väiksematest ilu- ja tarbeesemetest, kõik tema käte puudutust tunda saanud. See kodu on üdini oma loomingulise perenaise nägu.
Loe edasi
Kodu
Talu kui alevi visiitkaart
Turbasöödi talu on aastakümneid kõigi Pukka sõitvate inimeste pilgud endale tõmmanud. Korrastatud ümbrusega maja särab looduslikult kaunil maastikul, taustaks tume metsatukk.
Loe edasi
Kodu
Nukulikult armas ja enda tehtud
Mitmekülgse Anne Kalinina kodus on enamik mööblist, rääkimata väiksematest ilu- ja tarbeesemetest, kõik tema käte puudutust tunda saanud. See kodu on üdini oma loomingulise perenaise nägu.
Loe edasi
Kodu
FOTOD: Muhumaa aiast inspireeritud kuldne ilu valgetel portselannõudel
Muhumaale kauni iluaia rajanud Riima Randviir pole nukrutsedes kevadet oodanud, vastupidi – talv kulges töiselt. Kui aed puhkab, on tema pintsel hoogsalt ja väsimatult portselani kirjanud.
Loe edasi
Kodu
Armastusega lilledest
Diana Heliste armastab ilu keskel olla, aga mitte ainult. Ta loob seda juurde ja jagab teistega.
Loe edasi
Aed
Suured puud uut kodu kaunistama
Uut maja ümbritseva tühja krundi saab kiiresti hubasemaks õueruumiks kujundada, kui istutada sinna mõned suured puud.
Loe edasi
Aed
Kevadõite paradiis
Villi ja Katrin Kaasiku aed Keilas jääb tänaval jalutajate eest elumaja varju. Ilmselt ongi nii parem, sest kui nähtaks seda kevadist ilu, ei saaks keegi enam sammugi edasi liikuda.
Loe edasi
Aed
MAAKODU: Võrratute köökide erinumber on ilmunud
Tõeliselt mõnusa köögi tunnuseks on see, kui külalised, kes seal istet võtavad, ei taha sealt edasi liikuda. Varakevadisest Maakodu köökide erinumbri kaante vahelt leiate just sellised köögid.
Loe edasi
Kodu
Portselaniaias sündinud peen ilu
Muhumaale kauni iluaia rajanud Riima Randviir pole nukrutsedes kevadet oodanud, vastupidi – talv kulges töiselt. Kui aed puhkab, on tema pintsel hoogsalt ja väsimatult portselani kirjanud.
Loe edasi
Kodu
PETUSKEEM: Tahan olla su kõrval oma elupäevade lõpuni!
Arvuti teeb "kõll" – nii annab Skype märku uue sõnumi saabumisest. Vaadates selgub - keegi Chris Henry, väidetavalt Kanadast, soovib vestelda. See pole esimene kord, kui tundmatu välismaalane kirja saadab. Valentinipäeva eel kirjade sadu tiheneb.
Loe edasi
Kodu
Köök siidivaiba ja kaminaga
Hubase köögi üks kindlaid tunnuseid on see, kui laua taha kogunenud külalised ei taha sealt enam edasi liikuda.
Loe edasi
Kodu
Eduloo õrnas pakendis Paljas Pala
Aasta tagasi avatud Paljas Pala on pood, kuhu tasub ostma minna oma kotikese, purgi või munakarbiga. See on parim ostukoht nendele, kes tahavad raha kokku hoida ning ühtlasi loodust säästa.
Loe edasi
Kodu
FOTOD: Keset puhast õhku ja vaikust asuv maakodu, soojade kaneelisaiade lõhnast ei maksa rääkidagi
Kümneid aastaid tühjana seisnud Paemurru talu lõi õitsele, kui pealinnast lahkunud pere linnamelu puhta õhu ja vaikuse vastu vahetas.
Loe edasi
Kodu
Kihnu maalambad Muhu maastikul
Muhu saare Kopli talu peremehele Erkki Noorele hakkasid Kihnu saarel viibides sealsed maalambad meeldima. Nüüd ongi talu laut kummalise välimusega lambaid täis ja maastik hooldatud.
Loe edasi
Kodu
Ehe Eesti disain ja käsitöö
Eesti disaini- ja käsitöömaailmas keeb vilgas elu. Juba teada-tuntud tegijate kõrvale lisandub üha uusi tulijaid ja üllatavaid ideid. Järgnevalt toome teieni toimetusele silma jäänud disaininopped.
Loe edasi
Aed
Kihnu maalambad Muhu maastikul
Muhu saare Kopli talu peremehele Erkki Noorele hakkasid Kihnu saarel viibides sealsed maalambad meeldima. Nüüd ongi talu laut kummalise välimusega lambaid täis ja maastik hooldatud.
Loe edasi
Kodu
Viis suve ja kuus talve suvilas
Kümneid aastaid tühjana seisnud Paemurru talu lõi õitsele, kui pealinnast lahkunud pere linnamelu puhta õhu ja vaikuse vastu vahetas.
Loe edasi
Kodu
Jaanuarikuu Maakodu kiikab magamistuppa
Talve peavad paljud trööstituks. Maakodu jaanuarinumber heidab pilgu nii magamistubadesse, kus me pimedal ajal meelsasti kauem aega veedame, kui ka tukkuvale aiale.
Loe edasi
Artiklid
Moodsad värvid ja mustrid voodis
Talvisel puhkepäeval ei pea tõusmisega kiirustama. Nüüd on aega voodis olla ja kohvigi juua, nautida uut voodipesu ning padjakuhja oma selja taga.
Loe edasi
Artiklid
Tütre idee aitas ema leinast üle
Elusügises võib olla raskeid aegu ja sügavalt puudutavaid kaotusi, millest on omal käel on raske välja murda. Leseks jäänud Magda- Maria sai elujõu tagasi tänu tütrele, kes teda huvitava ettepanekuga aitas.
Loe edasi
Artiklid
MAAKODU VIDEO: Tee ise pidurüüs kuused aknalauale
Paljudes peredes ehitakse kodu peagi pidurüüsse. Milliseid seadeid saaks pühadeks lauale teha, ilma et peaks palju kulutama? Kauneid kuuski õpetavad tegema Räpina aianduskooli noored meisterfloristid Mari Merileid Metsnik ja Maris Paas.
Loe edasi
Artiklid
Käsitööhuvi täitis veranda
Repsu Veranda ehk avatud kunsti- ja käsitöötuba ilmestavad perenaise Ene Piiri kaunistatud mööbliesemed ning aksessuaarid. Värvikatest ideedest ei näi veranda omanikul küll puudu tulevat.
Loe edasi
Artiklid
FOTOD: Lahemaa ürgmetsade keskel turgutab närtsinud linnavurlesid maahõnguline spaa
Hipe Rohila jättis maha oma Rakvere salongi ning pakub nüüd massaaži ja saunateraapiat Lahemaa ürgmetsade keskel asuvas kodutalus.
Loe edasi
Teeme ise
Lihtsat ilu akna- ja peolauale
Paljudes peredes ehitakse kodu peagi pidurüüsse. Milliseid seadeid saaks pühadeks lauale teha, ilma et peaks palju kulutama?
Loe edasi
Artiklid
Kuusekasvataja okkaline tööpõld
Kuivaleski kuusetalu peremehe Peeter Rivise põldudel saab tänavu müümisküpseks 10 000 jõulupuud. Eemalt vaadates näib see töö lihtne, kuid tegelikult hoiab ettevõtliku mehe aasta ringi rakkes.
Loe edasi
Kodu
Õnneliku lapse unistustetuba
Irmeli, Jorgeni ja pisikese Indra Kaunissaare tuba on avar nagu lasteaia mängutuba. Praegu ongi see nende ehitusjärgus kodu kõige suurem ruum.
Loe edasi
Kodu
FOTOD: Vanas talus sisse seatud alati päikseline suvekodu, millest kuidagi lahkuda ei raatsi
Vahesalude pere veedab suved Lääne-Virumaal Künka talus. Alles siis, kui õues on pilkane pimedus ning tuul tuhiseb väljadel, tahetakse pealinna korterisse tagasi.
Loe edasi
Kodu
Turgutuskambrid metsade süles
Hipe Rohila jättis maha oma Rakvere salongi ning pakub nüüd massaaži ja saunateraapiat Lahemaa ürgmetsade keskel asuvas kodutalus.
Loe edasi
Kodu
Kristel Kirss: president võiks Eestimaal külastada esimesena kauneimat nurka Kadriorust
Millist maakonda võiks tulevane president kõige esimesena külastada? Maalehe ajakirjanikud annavad nõu.
Loe edasi
Kodu
Jõeallika kosutab kaht peret
Kunagi vanemate maakoduna õitsenud Jõeallika talu sai uue elu, kui Ingrid Mesila ja tema vanem vend Margus Pissarev otsustasid koos oma peredega vana maja suvekoduks sättida.
Loe edasi
Artiklid
Alati päikeseline Künka talu
Vahesalude pere veedab suved Lääne-Virumaal Künka talus. Alles siis, kui õues on pilkane pimedus ning tuul tuhiseb väljadel, tahetakse pealinna korterisse tagasi.
Loe edasi
Artiklid
Šveits jättis hinge helisemahelisema
Unenägudes kajavad kirikukellad, päeval kõlisenud lehmakellad – need helid koos kaunite aedade ja loodusvaadetega salvestusid meie lugejareisil käinud matkasellidesse. Ning paljud ihkavad sinna tagasi.
Loe edasi
Artiklid
Eriti mahedate tüüpide kohvik
Mahe muusika, pastelsetes toonides sisekujundus, taaskasutusmööbel ning kohalike talunike toorainest valminud road – see on Mahedik, gurmaanide kokkusaamispaik Pärnu südames.
Loe edasi
Artiklid
Kodu Läänemaal, kus taaskasutus on au sees
Kadri Valk ja Hembo Pagi jätsid pealinnaelu ning siirdusid enda perele kodu ehitama Läänemaale. Seda kõike tehti teadmisel, et veel hiljuti oli just see piirkond kuulus kõige suurema väljarände poolest.
Loe edasi
Artiklid
Lõikuskuul on Maakodu romantikaga rikastatud
Augusti Maakoduga jõuab lugejateni mõnusalt ehe saare romantika.
Loe edasi
Artiklid
FOTOD: Romantikat leiab ka remontimata suvekodust
Kai ja Lembit Paks veedavad tihtilugu vabad päevad Haanjas oma madala laega vanas maamajas.
Loe edasi
Artiklid
Kihnu kõige õnnelikum puukoi
Kakskümmend viis aastat tagasi sõitis Enno Tšetšin Kihnu nagu iga teine noor mees – seljakott õlut täis, käed taskus. Erinevalt teistest jäigi ta saarele.Nüüd ehib tema kätetöö Kihnut ja saare mitut talu.
Loe edasi
Artiklid
Paradiisisaar lammastele: Pärnamõisa talu lambaid valvab vesi
Kihnu Pärnamõisa talu mõisaõueks kutsutud maastikul on väike tiik ja selle keskel turiste meelitav saareke. Selleks magnetiks on tegelikult saarel rohtu näksivad armsad lambakesed.
Loe edasi
Artiklid
FOTOD: Taaskasutust hindava pere vanavaraga ehitud kodu Läänemaal
Kadri Valk ja Hembo Pagi jätsid pealinnaelu ning siirdusid enda perele kodu ehitama Läänemaale. Seda kõike tehti teadmisel, et veel hiljuti oli just see piirkond kuulus kõige suurema väljarände poolest.
Loe edasi
Artiklid
MAALEHE MAAL: Mehed tiigis, naised kaldal
Pole midagi mõnusamat perega koos veedetud ajast, seda eriti veel saunaõhtutel.
Loe edasi
Artiklid
Oma maja ja ühe jalaga lemmikloomad. Uskumatu, aga nad on olemas!
Selliseid lemmikloomi, keda saab koos majaga üles tõsta, pole sugugi palju. Lindi küla Tohvi talus on neid aga terve trobikond.
Loe edasi
Artiklid
FOTOD: Kaunis kodu Kiisal, kus koertel on oma tuba
Raili Suits loobus suurest majast, et saaks elada väikeses, aga unistuste kodus. See oli selge – uus eluhoone peab samas mõjuma avara ja ruumikana, et hea oleks nii inimestel kui ka pere lemmikutel koertel.
Loe edasi
Artiklid
Maja ajaloo saab käänata toa ehteks
Keila käsitöösalongi Vaarikas Vahukoorega interjöör mõjub inspireerivalt. Seinal ripub maastikumaal. Lähemal uurimisel selgub, et tegu on tapeediribadest pildiga.
Loe edasi