Viimased artiklid

26. jaanuar 2017

Lilleõied laual

Talvised lillepoed pole sugugi igav vaatepilt, neis jätkub õitsvaid potililli igale taimesõbrale. Kahjuks ei saa aga neist kõigist teie kodu pikaajalist kaunistajat.
26. jaanuar 2017 1

Külvame seemned parketivaiba vahele 1

Käes on aeg, kus hakatakse tasapisi taimi ette kasvatama. Hea moodus, kuidas pääseda pikeerimisest ja ruumi säästlikult kasutada, on külvata seemned parketivaiba vahele.
26. jaanuar 2017

Kogu pere rahvarõivasse

Kui Palamuse lähedal asuva Tarto talu noorperenaisel Tiina Kullil nelja lapse ja kodutoimetuste kõrvalt vähegi aega üle jääb, võtab ta ette õmblemise või tikkimise. Tema kirg ja huvi on rahvarõivaste tegemine. Väikeste mööndusega võiks Tiina panna rahvarõivasse kümmekond last või neidu.
26. jaanuar 2017 1

Tuhmunud kuld – naeris ja kaalikas 1

Hea meelega katsetavad aednikud uusi ja huvitavaid sorte, võõrapäraseid salateid ja kapsaid ning tavapärasest erineva värvusega köögivilju. Tegelikult tasuks taas­avastada ka vanu ja auväärseid, nagu naeris ja kaalikas, ning neile tarbeaias rohkem ruumi planeerida.
26. jaanuar 2017

Ehe Eesti disain ja käsitöö

Eesti disaini- ja käsitöömaailmas keeb vilgas elu. Juba teada-tuntud tegijate kõrvale lisandub üha uusi tulijaid ja üllatavaid ideid. Järgnevalt toome teieni toimetusele silma jäänud disaininopped.
26. jaanuar 2017

Viis suve ja kuus talve suvilas

Kümneid aastaid tühjana seisnud Paemurru talu lõi õitsele, kui pealinnast lahkunud pere linnamelu puhta õhu ja vaikuse vastu vahetas.
26. jaanuar 2017

Aiakujundus Šveitsi järverannal

Eestlased jõuavad kõikjale. Maakodu mullu­suvise Šveitsi reisi muutis erakordseks juba mitu aastat selles riigis elanud ja tegutsenud maastikuarhitekt Epp K. Erard. Meil õnnestus üht tema tööd oma silmaga näha.
26. jaanuar 2017

Eesti oma tomati sordid

Eesti Taimekasvatuse Instituudis on aretatud mitmeid tomatisorte, mis sobivad kasvatamiseks just meie kliimas. Allpool välja toodud eestimaised sordid on hea maitsega lauatomatid, mis sobivad nii võileiva peale kui ka salatiks.
26. jaanuar 2017

Toome sõbra silmadesse sära!

Sõbrapäeva ei tohi niisama mööda lasta, sest lõbusa ja mõistva kaaslase heaks pole ükski pingutus liiast. Katame talle üllatustega laua!
26. jaanuar 2017

Koogid pulga otsas

Cake pop’id ehk pulgakoogid on maitsvad paari ampsu suurused koogikesed, mis ideaalselt sobivad kaunistama iga pidulauda.
26. jaanuar 2017

Veebruari üritused

26. jaanuar 2017 1

Siidi ja savi meistrikoda 1

Määra Mäe Meistrikoja perenaine Eva Raudkivi on imeline naine, kelle käed on lahti igale tööle. Vähe sellest, et ta maalib kordumatuid siidsalle ja voolib savist romantilisi nõusid, ehitas ta koos mehega vahva meistrikoja.
26. jaanuar 2017

Kihnu maalambad Muhu maastikul

Muhu saare Kopli talu peremehele Erkki Noorele hakkasid Kihnu saarel viibides sealsed maalambad meeldima. Nüüd ongi talu laut kummalise välimusega lambaid täis ja maastik hooldatud.
26. jaanuar 2017

Eestimaiselt eriline

Veebruari Maakodu on täis ehedat ja kordumatut Eestit! Kirjutame Eesti kodudest ja Eesti inimestest, nende tehtud disainist ja käsitööst, kodumaistest juurviljadest ja tomatisortidest, Eesti toidust ning kihnu maalammastest.
26. jaanuar 2017

Külvikalender

Vaata, milliseid köögivilju tasub mis kuus külvata ja kas kohe kasvukohale või ettekasvatamiseks!
29. detsember 2016

Suur ja Väike Lotte – õnnelikud õed varjupaigast

Ehkki enamasti ei tea me varjupaiga koerte minevikku, on nad uue elu andjatele ääretult tänulikud. Laura Pärgi peres kasvab koguni kaks varjupaigast võetud koera, ilma kelleta ei kujuta nad elu enam ettegi.
29. detsember 2016

Käsitööhuvi täitis veranda

Repsu Veranda ehk avatud kunsti- ja käsitöötuba ilmestavad perenaise Ene Piiri kaunistatud mööbliesemed ning aksessuaarid. Värvikatest ideedest ei näi veranda omanikul küll puudu tulevat.
29. detsember 2016

Jaanuari üritused

29. detsember 2016

Väike Versailles’ aed Šveitsis

Vuippensi foogtiloss Šveitsis Fribourg’i kantonis on suurepärane näide ajalisest järjepidevusest. XIII sajandist pärit lossi alusmüürile on ehitatud XVIII sajandi häärber ja seda ümbritseb XXI sajandil loodud aed.
29. detsember 2016

Head uut aastat!

Maakodu toimetus soovib head uut aastat! * Lugeja kirjutab * Nõuandenurgake
29. detsember 2016

Väike roosa kummut

Teinekord jääb mööblile uue ilme andmisest pelgalt värvist väheks ja hing ihkab midagi enamat. See roosa kummut sai lisaks õrnroosale värvile ka õhulise pitsmustri.
29. detsember 2016

Moodsad värvid ja mustrid voodis

Talvisel puhkepäeval ei pea tõusmisega kiirustama. Nüüd on aega voodis olla ja kohvigi juua, nautida uut voodipesu ning padjakuhja oma selja taga.
29. detsember 2016

Ajaloohõnguga nukumaja

Lavastuskunstnik Laura Pählapuu töötuppa sisse astudes tahaks nii väga laps olla, sest siin avanev pilt lausa kutsub mängima. Rootsipunane nukumaja on nagu päris – mööbli ja majatarvetega, alates pottidest-pannidest ning lõpetades hakklihamasinaga.
29. detsember 2016

Maalime härmatist

Simunapäevast ehk oktoobri lõpust hakkas veele vaikselt jääkirmetis tekkima. Jaanuaris ja veebruaris võib lausa pakase paukumist oodata. Sellepärast öeldaksegi: “Siim teeb sillad, Nigul lööb naeltega kinni.”
29. detsember 2016

Magamistoad, mis ei unune

Remondiblogi pidaja, nelja lapse ema Liina Pulges kirjutab, kuidas sündisid tema viimase kahe kodu magamistubade sisekujundused.
29. detsember 2016

Kokedama – uus mood taimekunstis

Suureks moeks saanud kokedama on Jaapani versioon bonsaist. Selle käigus muudetakse toataimed rippuvateks ja skulpturaalseteks objektideks.
29. detsember 2016

Võrratud võrsed ja tüved

Talve peetakse sageli nukraks ajaks ning raagus puid ja põõsaid kirjeldatakse kui midagi erakordselt kurba. Tegelikult loob lehtedeta aeg imelise võimaluse õppida tundma puude tüvemustrit ja võrastruktuuri. Pungadelgi võib olla oma nägu ja võrsetel kaunis värv.
29. detsember 2016

Suurepäraselt saiast

Hilised hommikusöögid on mu lemmikud. Pole midagi paremat, kui aeg korraks maha võtta, valmistada nädalavahetusel rahulikult üks korralik hommikusöök ja seda kuuma kohvi või värske mahlaga nautida.
29. detsember 2016

Jõeallika kosutab kaht peret

Kunagi vanemate maakoduna õitsenud Jõeallika talu sai uue elu, kui Ingrid Mesila ja tema vanem vend Margus Pissarev otsustasid koos oma peredega vana maja suvekoduks sättida.
29. november 2016

Maakodu digileht

Kuidas pääseda digileheni veebikeskkonnas?