Viimased artiklid

01. märts 2017

Väärt ideed, mis ei aegu

Kuus aastat järjepanu oleme tutvustanud ehedaid kodukööke. Sõelusime teie jaoks arhiivist ideid, mis vaimustavad meid ja ärgitavad ehk teidki midagi ise tegema.
01. märts 2017

15 köögivilja, mis kasvavad rõõmuga potis

Kui aed on väike või pole teil tahtmist peenramaad rajada, saate endale värskeid köögivilju kasvatada isegi potis. Õitsvad kartulitünnid või tomatipotid sobivad kaunistama nii talveaeda kui terrassi.
01. märts 2017

Uued värvid suvises lillepeenras

Suvelillede ettekasvatamise aeg on käes. Maakodu käis uurimas, milliseid põnevaid sorte kauplused sel aastal pakuvad.
01. märts 2017

Eduloo õrnas pakendis Paljas Pala

Aasta tagasi avatud Paljas Pala on pood, kuhu tasub ostma minna oma kotikese, purgi või munakarbiga. See on parim ostukoht nendele, kes tahavad raha kokku hoida ning ühtlasi loodust säästa.
01. märts 2017

Pappkastidest alguse saanud kodu

Kui Alla ja Antti Hargisk majaehituse plaani pidasid, lähtusid nad põhimõttest − kodu peab olema ruumikas, mugav, ning püsikulud peaksid hiljem olema minimaalsed.
01. märts 2017

Kuidas edenevad parketivaiba vahele külvatud taimed?

Eelmises numbris õpetasime, kuidas külvata taimi parketivaiba vahele. Nüüd on aeg vaadata, mismoodi neil läheb.
01. märts 2017

Köök siidivaiba ja kaminaga

Hubase köögi üks kindlaid tunnuseid on see, kui laua taha kogunenud külalised ei taha sealt enam edasi liikuda.
01. märts 2017

Söödav silmailu

Värvikad ja vormikad lehtköögiviljad toovad lusti nii aedvilja- kui lillepeenrasse. Nende kasvatamine on üldiselt lihtne: tuleb vaid jälgida, et muld oleks rammus ning piisavalt niiske.
01. märts 2017

Katleia – orhideede kuninganna

Kuigi kõik orhideed on vaimustavad, omavad mõned neist aianduses ja ajaloos erilist kohta. Katleiat kutsutakse näiteks orhideede kuningannaks, ja põhjusega.
01. märts 2017 3

Kui metsakutsu tuleb koduõuele kaklema 3

Eesti maapiirkondades on viimastel kuudel inimestele muret tekitanud huntide järjepidev südikus oma toidulauda koduloomade arvelt rikastada. Miks hundid trügivad kodude lähedusse ja kuidas kaitsta nende eest oma lemmikloomi?
01. märts 2017

Noorte nutikas köök

Nüüdsest leiate meie kaante vahelt uue rubriigi “Isetegija”, kus leidlikud ja tegusad inimesed kirjutavad oma kogemustest kodu remontimisel ja sisustamisel ning mööbli tuunimisel. Üks neist on kirglik kodusisustaja ja blogipidaja Brette Saar, kes jagab lugejatega nutikaid ideid, kuidas lihtsate vahendite ja vähese eelarvega luua stiilne ning kaunis kodu.
01. märts 2017

Köök kui kuningriik

Kati Mäekallas on tegus ja ettevõtlik naine, kelle üks kirgi ja elufilosoofiaid on tervislik toitumine. Tema Kuressaare südalinnas asuv kodune ja stiilne köök on justkui laboratoorium, kus aastate jooksul sündinud erilisi roogasid.
01. märts 2017

Märtsi üritused

01. märts 2017

Isevärki köögid

Mäletan üht töökaaslast, kes toimetuse kööginurgas asju õigesse kohta pannes ütles: ma võin olla kui tahes väsinud, aga köögi koristan õhtuti kodus alati ära. Ikka selleks, et ärgates oleks meeldiv ja päeval ilus algus.
01. märts 2017

Püstijalakoomikute sokiteater

Igaühes meis istub teatripisik, ning kindlasti huvitavad ja päris enda mõtted. Teatrikuul võiks need lustlikul moel kuuldavale tuua – nali on ju terviseks!
01. märts 2017

Teeme ise pelmeene ja šokolaaditorti

Võinädal ehk maslenitsa on nii meie setude, vanausuliste kui ka slaavi rahvaste vastlapäeva pidustuse nädal, mil talv saadetakse lõplikult ära. See on pidunädal enne paastu, naispere küpsetab kõikidele külalistele pannkooke, pirukaid ja pelmeene. Neid viimaseid teeme meiegi.
26. jaanuar 2017

Lilleõied laual

Talvised lillepoed pole sugugi igav vaatepilt, neis jätkub õitsvaid potililli igale taimesõbrale. Kahjuks ei saa aga neist kõigist teie kodu pikaajalist kaunistajat.
26. jaanuar 2017 1

Külvame seemned parketivaiba vahele 1

Käes on aeg, kus hakatakse tasapisi taimi ette kasvatama. Hea moodus, kuidas pääseda pikeerimisest ja ruumi säästlikult kasutada, on külvata seemned parketivaiba vahele.
26. jaanuar 2017

Kogu pere rahvarõivasse

Kui Palamuse lähedal asuva Tarto talu noorperenaisel Tiina Kullil nelja lapse ja kodutoimetuste kõrvalt vähegi aega üle jääb, võtab ta ette õmblemise või tikkimise. Tema kirg ja huvi on rahvarõivaste tegemine. Väikeste mööndusega võiks Tiina panna rahvarõivasse kümmekond last või neidu.
26. jaanuar 2017 1

Tuhmunud kuld – naeris ja kaalikas 1

Hea meelega katsetavad aednikud uusi ja huvitavaid sorte, võõrapäraseid salateid ja kapsaid ning tavapärasest erineva värvusega köögivilju. Tegelikult tasuks taas­avastada ka vanu ja auväärseid, nagu naeris ja kaalikas, ning neile tarbeaias rohkem ruumi planeerida.
26. jaanuar 2017

Ehe Eesti disain ja käsitöö

Eesti disaini- ja käsitöömaailmas keeb vilgas elu. Juba teada-tuntud tegijate kõrvale lisandub üha uusi tulijaid ja üllatavaid ideid. Järgnevalt toome teieni toimetusele silma jäänud disaininopped.
26. jaanuar 2017

Viis suve ja kuus talve suvilas

Kümneid aastaid tühjana seisnud Paemurru talu lõi õitsele, kui pealinnast lahkunud pere linnamelu puhta õhu ja vaikuse vastu vahetas.
26. jaanuar 2017

Aiakujundus Šveitsi järverannal

Eestlased jõuavad kõikjale. Maakodu mullu­suvise Šveitsi reisi muutis erakordseks juba mitu aastat selles riigis elanud ja tegutsenud maastikuarhitekt Epp K. Erard. Meil õnnestus üht tema tööd oma silmaga näha.
26. jaanuar 2017

Eesti oma tomati sordid

Eesti Taimekasvatuse Instituudis on aretatud mitmeid tomatisorte, mis sobivad kasvatamiseks just meie kliimas. Allpool välja toodud eestimaised sordid on hea maitsega lauatomatid, mis sobivad nii võileiva peale kui ka salatiks.
26. jaanuar 2017

Koogid pulga otsas

Cake pop’id ehk pulgakoogid on maitsvad paari ampsu suurused koogikesed, mis ideaalselt sobivad kaunistama iga pidulauda.
26. jaanuar 2017 1

Siidi ja savi meistrikoda 1

Määra Mäe Meistrikoja perenaine Eva Raudkivi on imeline naine, kelle käed on lahti igale tööle. Vähe sellest, et ta maalib kordumatuid siidsalle ja voolib savist romantilisi nõusid, ehitas ta koos mehega vahva meistrikoja.
26. jaanuar 2017

Kihnu maalambad Muhu maastikul

Muhu saare Kopli talu peremehele Erkki Noorele hakkasid Kihnu saarel viibides sealsed maalambad meeldima. Nüüd ongi talu laut kummalise välimusega lambaid täis ja maastik hooldatud.
26. jaanuar 2017

Veebruari üritused

26. jaanuar 2017

Toome sõbra silmadesse sära!

Sõbrapäeva ei tohi niisama mööda lasta, sest lõbusa ja mõistva kaaslase heaks pole ükski pingutus liiast. Katame talle üllatustega laua!
26. jaanuar 2017

Eestimaiselt eriline

Veebruari Maakodu on täis ehedat ja kordumatut Eestit! Kirjutame Eesti kodudest ja Eesti inimestest, nende tehtud disainist ja käsitööst, kodumaistest juurviljadest ja tomatisortidest, Eesti toidust ning kihnu maalammastest.