Viimased artiklid

04. aprill 2017

Tähelepanu, koduomanik!

Algas konkurss „Eesti kauneim maakodu”!
01. aprill 2017

Kokakunstnik Anni Arro suvi aias

Iga kokk teab, et kõige parem ja kvaliteetsem tooraine hõrkude roogade valmistamiseks kasvab koduaias. Seda usku on ka restoraniomanik Anni Arro, kelle maakodus sünnivad koduste aiatööde kõrval uued hõrgud retseptid.
01. aprill 2017

Õunasorte igale maitsele

Pole midagi paremat kui koduaia õunapuult nopitud esimesed valminud viljad. Kõige maitsvamad koogid saab eesti ubinatest. Enne õunapuu aeda istutamist tasub teada parimaid suviseid sorte.
01. aprill 2017

10 levinud aiatrendi

Nii nagu moes, räägitakse ka aiakujunduses trendidest ja suundadest. Millised on tänavused aiatrendid?
01. aprill 2017

Enelad küll, aga mitte päris

Eba- või sini-, põis- või õis-, pärg- või pihlenelas – tõesõna, silme ees võtab kirjuks. Ja siis veel selgub, et nad polegi tegelikult enelad!
01. aprill 2017

Floristi lemmikud lillepeenras

Milliseid lilli istutada oma aeda, et suvi läbi oleks sealt midagi kimpudesse ja vaasi korjata?
01. aprill 2017

Kuidas valida istikut?

Suur on aedniku kurbus, kui istikuärist ostetud taim ilmutab üsna pea närbumise märke ning sureb. Tark aiapidaja oskab lugeda taime juures märke, et seda ei juhtuks.
01. aprill 2017

Kevadõite paradiis

Villi ja Katrin Kaasiku aed Keilas jääb tänaval jalutajate eest elumaja varju. Ilmselt ongi nii parem, sest kui nähtaks seda kevadist ilu, ei saaks keegi enam sammugi edasi liikuda.
01. aprill 2017

Värviring – aedniku parim spikker

Kuidas värviringi abil valida peenrasse, amplisse, pottidesse “õiget” värvi lillede kooslus?
01. aprill 2017

Lillepeenra kirkaimad lehed

Kirinõgest nii põlatakse kui ka armastatakse, viimast õnneks siiski rohkem. Viimasel ajal on see taim ka Eestis end vaid toalille rollist välja murdnud ning leidnud koha suvelillepeenral.
01. aprill 2017

Itaalia stiilis suvi la saarel

Külluslik ja toretsev Isola Bella saar koos suurejoonelise lossi ja aiaga võib meeldida või mitte, kuid külmaks ei jäta see paik kedagi.
01. aprill 2017

Kõpitseme muru ilusaks

Kui muru kasvutingimused on head – piisavalt valgust, toitaineküllast ja õhurikast kasvumulda –, on muruvaip elujõuline ja tihe.
01. aprill 2017

Portselaniaias sündinud peen ilu

Muhumaale kauni iluaia rajanud Riima Randviir pole nukrutsedes kevadet oodanud, vastupidi – talv kulges töiselt. Kui aed puhkab, on tema pintsel hoogsalt ja väsimatult portselani kirjanud.
01. aprill 2017

Testime kobestajaid

Kobestaja ehk käpp, peenema nimega käsikultivaator on aedniku arsenalis vältimatu tööriist, mis on abiks nii enne kui pärast taimede külvamist. Maakodu testis kokku 11 erinevat käppa ja tulemus oli üllatav.
01. aprill 2017

Üksindusest päästetud talukoht

Rauno Schultsi ja Epp Leesiku suvekodu Võrumaal paneb ka kõige tuimemal tegelasel südame hardumusest põksuma. Väike armas elumaja, ait ja laudapealne – see koht on justkui loodud Eestimaa üürikese suve nautimiseks.
01. aprill 2017

Suured puud uut kodu kaunistama

Uut maja ümbritseva tühja krundi saab kiiresti hubasemaks õueruumiks kujundada, kui istutada sinna mõned suured puud.
01. aprill 2017

Trimmeri ostmisel ei tasu koonerdada

Maamajapidamises hädavajaliku trimmeri ostmisel tasub kuulata asjatundjaid, sest valik on suur ning kõige odavamat pole mõistlik osta, aga ka mitte kõige kallimat. Tõde asub reeglina kusagil kahe vahel.
01. aprill 2017

Aiakalender 2017

Vaata, millal künda, millal külvata, kas on tormi- või sajukalduvus ja kuidas loojuvad ning tõusevad päike ja kuu!
01. aprill 2017

Suve salaraamat

Suvi on Eestimaal nii kaunis, kuid kaob väga kiiresti käest. Aga et sellest jääks mälestus­tesse iga suveaias sündinud ime, teeme endale salaraamatu.
01. aprill 2017

Nipet-näpet riideribadest

Toolipatjade südamed, jaheduse kaitseks toolileenile visatud pleedi värvirõõmsad täiendused – need on lihtsasti tehtavad ja lisavad neile armsalt koduse ja romantilise ilme.
01. aprill 2017

Kevade- ja suve üritused 2017

Kevade- ja suve üritused 2017
01. aprill 2017

Kuudist meistriklassi rekani

Rõuge suurte puidutöötlemis­ettevõtete kõrval on popu­laar­sust kogunud ühe mehe puukoda, kelle tehtud mängu­majad, laevad, veo­autod ja bussid on jõudnud paljudesse paikadesse üle Eesti.
01. aprill 2017

Suvekodu otsingust sai miljoniprojekt

Kui vennad Vahtelid aastate eest omale mereäärset suvekodu hakkasid otsima, ei osanud nad uneski aimata, et sellest saab hoopis pereäri, mis pälvib “Lääne-Eesti turismitegu 2016” tiitli ning mida EAS otsustab toetada enam kui kahe miljoni euroga.
01. aprill 2017

Tühjadest värvipurkidest lilleanumad

Peagi saabub kevad ja on vaja mõelda, millega rõdusid ning terrasse kaunistada. Kindlasti on kõigil jäänud kuhugi kuuri- või keldrinurka seisma äraviskamist ootavaid tühje vävipurke või muid potsikuid. Seekord õpetame, kuidas tühjadest värvipurkidest industriaalse ilmega lillepotte ja vaase valmistada.
01. aprill 2017

Unistades suvest

Üks värskusest ja värvidest pakatav salat on lihtsalt vastupandamatu! Et lihtne salat valmib kiiresti ja käe­päras­test toorainetest, pole mingit vabandust seda mitte teha.
01. aprill 2017

Jäädvustage hetki

Kas mäletate, kui mahlased ja krõmpsud on peenramaalt võetud esimesed redised ja porgandid? Kui hästi maitseb oma aiamaa rukola ja kuidas lõhnavad kasvuhoone tomatid?
01. aprill 2017

Praktiline ja soodne rõdu

Olles jätkuvalt soodsamate alternatiivide jahil, soovin näidata, mida on võimalik väheste rahaliste vahenditega oma rõdul luua.
01. märts 2017

Väärt ideed, mis ei aegu

Kuus aastat järjepanu oleme tutvustanud ehedaid kodukööke. Sõelusime teie jaoks arhiivist ideid, mis vaimustavad meid ja ärgitavad ehk teidki midagi ise tegema.
01. märts 2017

15 köögivilja, mis kasvavad rõõmuga potis

Kui aed on väike või pole teil tahtmist peenramaad rajada, saate endale värskeid köögivilju kasvatada isegi potis. Õitsvad kartulitünnid või tomatipotid sobivad kaunistama nii talveaeda kui terrassi.
01. märts 2017

Eduloo õrnas pakendis Paljas Pala

Aasta tagasi avatud Paljas Pala on pood, kuhu tasub ostma minna oma kotikese, purgi või munakarbiga. See on parim ostukoht nendele, kes tahavad raha kokku hoida ning ühtlasi loodust säästa.