Eestis pole 3D-printimise teema ammu enam uus, kuid massidesse on see üsna visa levima. Vaid teatud ringkondades on see sama elementaarne kui teksti väljaprint A4 lehel, enamik inimestest käivad aga sellest endiselt kauge kaarega mööda, pidades 3D-prindi tehnoloogiat sama ulmeliseks nagu kosmosetehnikat.

"Näeme seda ka vahel oma poes. Inimene tuleb ostma kontoritarbeid, aga kui me kutsume teda meie 3D-prindilaborisse, et tutvustada tänapäevaseid 3D-printimise võimalusi, suhtub nii mõnigi neist sellesse teatava kartusega. Ehkki täiesti asjatult," tunnistab Büroomaailma 3D-printerite projektijuht Kaspar Kuuse.

Tegelikkuses kuulub 3D-printimine valdkonda, millest võib abi olla igal inimesel. Üks ehedaim näide elust enesest on see, kui kodus läheb mõne tundmatu tootja tööriistal puruks üks pisidetail – ametlikku esindajat Eestis pole, analoogi ei leia. Sellisel juhul ongi sisuliselt ainsaks lahenduseks uus vidin 3D-printerist välja lasta, et masin lõplikult seisma ei jääks. "Kusjuures seda saab teha juba sellisest materjalist, mis on originaalist mitu korda vastupidavam," nendib Kuuse